Hukuk Fakültesi

Dijital Ortamlara Erişimi Olmayan Öğrencilerimiz!

01.06.2020

Değerli öğrencilerimiz, 

Fakültemiz özelinde online sınava ve ödeve ilişkin kurallar 20 mayıs 2020 tarihinde duyurulmuştu. Bu duyuruda bilgisayarı bulunmayan öğrencilerin, durumu daha önceden dersin öğretim elemanına bildirmek koşuluyla, ödev veya sınavını el yazısıyla çizgisiz A4 kâğıdında hazırlayıp, telefonlarına yükleyecekleri Cam Scanner veya benzeri bir uygulama ile tarayarak PDF formatında Turnitin’e yükleyebilecekleri belirtilmişti.
Ancak daha sonra YÖK tarafından 22 mayıs 2020 tarihinde "Pandemi Dönemi Ölçme Değerlendirme İlkeleri" belirlenmiş ve üniversitelere gönderilmiştir. 

Bu kapsamda dijital ortamlara erişimi olmayan öğrencilere yönelik teknik destek sağlamak amacıyla, bulunduğu yerdeki üniversite birimleri öncelikli olmak üzere gerektiği takdirde Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer kamu kurumlarının bilgisayar ve internet olanaklarına erişim imkanı sağlanabileceği belirtilmiştir. Rektörlüğümüzce bu durumda olan öğrencilerin ve kendilerine en yakın sınava girebilecekleri kamu kurumunun tespit edilmesine yönelik çalışma başlatılmıştır. 

Dolayısıyla sınavların ve ödevlerin el yazısıyla değil dijital ortamda yazılması ve turnitin intihal programı denetiminden geçmesi gerekmektedir. 

Dijital ortamlara erişim imkanı olmayan öğrencilerimizin en geç 5 haziran 2020 tarihine kadar durumlarını mail yoluyla fakültemiz akademik personeli Arş. Gör. Sefa Mutlu'ya (msefa.mutlu@medeniyet.edu.tr) bildirmeleri gerekmektedir.

Tüm öğrencilerimize duyurulur.