Hukuk Fakültesi

IMU012 Yabancı Dil II (İngilizce) Bütünleme Sınavı Bilgilendirmesi

26.06.2024

• 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı Bahar yarıyılı Yabancı Dil (İngilizce) II Bütünleme Sınavı 03.07.2024 Çarşamba günü 17.30-18.05 saatleri arasında çevrim içi (online) olarak yapılacaktır. Sınava tüm konular dahildir. Sınav 25 adet sorudan oluşmaktadır.

• Sınav süresi 35 dakikadır. Sorular için 30 dakika ayrılmış olup olası teknik aksaklıklar için 5 dakika ek süre verilmiştir. Bu süre içinde sınavınızı tamamlamanız gerekmektedir.

• IMU012 Bütünleme Sınavı GOOGLE CLASSROOM üzerinden tek oturum olarak yapılacaktır. Öğrenciler sınava kendi GOOGLE CLASSROOM şubeleri üzerinden erişeceklerdir.

• Çevrim içi sınav için Yabancı Dil II (IMU012) dersi için kaydolduğunuz GOOGLE CLASSROOM sınıfları kullanılacaktır. GOOGLE CLASSROOM’a kaydolduysanız tekrar kayıt yapmanız gerekmemektedir.

• Sınav başladığında “ad, soyad, öğrenci numarası ve bölüm” bilgilerinizi “eksiksiz ve doğru” bir şekilde giriniz. Sınavı teslim etmeden önce bu bilgilerin eksik veya yanlış olmadığından emin olunuz. Bilgilerini eksik/hatalı giren öğrencilerin sınavı geçersiz sayılacaktır.

• Henüz GOOGLE CLASSROOM’a kaydolmadıysanız dönem başında dersi veren öğretim görevlisinin sizinle paylaştığı sınıf kodu ile lütfen sınıfa kaydolunuz. Kaydolmakla ilgili sorun yaşıyorsanız aşağıdaki linke tıklayınız veya ilgili öğretim görevlisiyle iletişime geçiniz.

https://support.google.com/edu/classroom/answer/6020297?hl=tr&co=GENIE.Platform%3DDesktop#zippy=%2Cs%C4%B1n%C4%B1f-kodunu-unuttum-veya-kaybettim%2Cs%C4%B1n%C4%B1f-kodum-kullan%C4%B1lam%C4%B1yor

• Sınav başladıktan sonra sınavı görüntülemekte sorun yaşarsanız sayfayı yenilemeyi deneyiniz.

• Bütünleme Sınavı için masaüstü (PC), dizüstü bilgisayar ya da cep telefonlarınızı kullanabilirsiniz. Sınav sırasında internet bağlantı sorunları ve/veya elektrik kesintisi durumlarına karşı gerekli önlemleri almanız beklenmektedir. Bunun için mümkün ise internet bağlantı hızı yüksek veya uygun yükseklikte bir masaüstü bilgisayar (PC) ve/veya şarjı dolu bir dizüstü bilgisayar ve/veya cep telefonu ile 3G, 4.5G bağlantısını hazır etmenizi tavsiye ederiz. Bu konuda tüm sorumluluk öğrenciye ait olacaktır.

Önemli: Google Classroom sayfasında soruları Türkçe görmeniz halinde sayfa üzerinde sağ tık yaparak “Translate to English” i seçiniz.

• Sorularda geriye dönüp cevaplarınızda gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

• Sınavın bitiminde “Submit Quiz (Gönder/Teslim et)” sekmesine tıklayarak sınavınızı sona erdirmeniz gerekmektedir. “Submit Quiz (Gönder/Teslim et)” bölümünü tıklamadığınız takdirde sınavlarınızın değerlendirilmesi mümkün olmayacaktır.

• Sınavı bitir sekmesini tıkladıktan sonra sınava dönüş veya herhangi bir değişiklik yapamazsınız.

• IMU012 Yabancı Dil II (İngilizce) dersinden muaf olan öğrencilerin sınava giriş hakkı bulunmamaktadır.

• Sınav sürecinde ve sonrasında Yabancı Dil II (İngilizce) Bütünleme Sınavına dair yazılı ve/veya görsel hiçbir içerik kayıt alma, yazıcıdan çıktı alma, fotokopi ile çoğaltma, ekran görüntüsü alma vb. dahil hiçbir şekilde kopyalanamaz, değiştirilemez, dağıtılamaz ve basılı ve sosyal (dijital) medya dâhil hiçbir platformda kullanılamaz. Kuralları ihlal ettiği tespit edilen öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır. Bu konuda tüm sorumluluk öğrenciye aittir.

• Lütfen güncel bilgiler ve duyurular için Yabancı Diller Yüksekokulu web sayfasını, GOOGLE CLASSROOM sınıflarınızı ve UBYS’de yer alan mailinizi düzenli olarak kontrol ediniz.