Hukuk Fakültesi

Tahkim Zirvesi

05.03.2022

Fakültemiz öğrenci kulüplerinden Gelişim Hukuk Kulübünün organize ettiği "Tahkim Zirvesi" sempozyumu, 5 Mart Cumartesi ve 6 Mart Pazar tarihlerinde 11.00-16.00 saat aralığında Üniversitesimizin Güney Kampüsünde Aşık Paşa Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.

Sempozyumun birinci günü ulusal tahkim alanındaki meseleler Av. Turgut Aycan Özcan, Av. Senem Bahçekapılı Vincenzi, Av. Yasin Ekmen, Av. Ahmet Nihat Emeksiz ve Dr. Öğr. Üyesi Dilek Aydemir tarafından ele alınacaktır.  İkinci gün ise uluslararası tahkim anlatılacak olup, Prof. Dr. Yusuf Çalışkan, Arş. Gör. Ahmet Dülger, Av. Yusuf İslam Özkan, Av. Merve Dülger ve Öğr. Gör. Dr. Neriman Kılıç konuşmacı olacaktır.

İlk gün konularını; "Ulusal Tahkim" , "İTOTAM Tahkimi", "İSTAC TAHKİMİ" ve "Tahkim Usulü" oluşturacaktır. İkinci gün konuları ise; "Uluslararası Yatırım Tahkimi", "Uluslararası Ticari Tahkim", "Yabancı Hakem Kararlarının Tenfizi" ve "Ulusal ve Uluslararası Farazi Dava Yarışmaları, Tecrübeleri ve Kişisel Kazanımları" oluşturmaktadır.

Program yüz yüze gerçekleştirilecek olup, katılmak isteyenler doğrudan Güney Kampüs Aşık Paşa Konferans Salonuna teşrif edebileceklerdir.