Hukuk Fakültesi

Birinci Sınıf Öğrencilerimizle Hukuk 101 Temalı Tanışma Toplantısı

19.09.2021

Hukuk Atölyesi Kulübü, 18-19 Eylül 2021 tarihlerinde fakültemize yeni katılan öğrencilerle çevrimiçi buluşarak okulumuz ve fakültemiz hakkında bilgilerini aktardılar.

Söz konusu etkinlik, iki oturumdan oluşmuş olup ilk oturum 2021 girişli öğrencilerimize ithafen “2 Sohbet 1 Muhabbet” ismi ile gerçekleşmiştir. Bu oturumda üst sınıftaki öğrencilerimiz, yeni öğrencilerimize hukuk okurken dikkat edilmesi gerekenler ve okul dışı kendini geliştirmenin önemi hakkında bilgiler verdiler. Bu oturumda fakültemize yeni katılan öğrencilerimiz; okulumuz, fakültemiz ve İstanbul'da öğrencilik hakkında önemli bilgiler edindi. İkinci oturumda ise Hukuk Atölyesi Kulübü üyeleri, okulumuz hocalarından Özel Hukuk Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Sezer Çabri hocamızı öğrencilerimizle buluşturup bu sefer de bir hoca gözünden Hukuk Fakültesini tanıma imkanını öğrencilerimize sundu. Bu etkinlik “Hukuk 101” adı ile gerçekleşmiş olup etkinlikte hukuk derslerine nasıl çalışılması gerektiği, hukukta yabancı dilin önemi, sınav tecrübesi, hukukta kariyer planlaması gibi hukuk öğrencilerini ilgilendiren önemli konular konuşuldu.  İki oturum toplamda 3 saat sürmüş olup 100 öğrenci katılım sağlamıştır.

Böyle güzide bir etkinliğe katılıp değerli öğrencilerimizi kıymetli bilgileri ile aydınlattığı için Prof. Dr. Sezer Çabri hocamıza teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunar, Hukuk Atolyesi Kulübü’ne çalışmalarında başarılar dileriz.